Pracownia Dobrych Wnętrz

Problematyczna kuchnia z IKEA: konsultacje.

To jedno z mniejszych zleceń, którego się podjęliśmy, ale ponieważ i takie się pojawiają, warto przybliżyć szczegóły.

Klientką była osoba, której wolnostojący piekarnik z płytą grzejną odmówił posłuszeństwa po 7 latach użytkowania. Zamiast wymiany na inny model wolnostojący, wybór padł na wbudowany piekarnik oraz płytę. To zaś wiązało się już z wymianą blatu oraz szafki pod piekarnik. A ponieważ IKEA w międzyczasie zmieniła system mebli kuchennych (inne wymiary mebli, wysokość cokołu, nóżek czy głębokość blatu) to zmian musiało być zdecydowanie więcej.

Warto pamiętać, że czasami jedna zmiana pociąga za sobą całą lawinę innych zmian, a z małego projektu czasami wykluwa się coś znacznie większego, niż wynikałoby to z pierwszej analizy sytuacji. W tym przypadku musiały zostać zmodyfikowane jeszcze 2 kolejne szafki.

Ponieważ specjalizujemy się w kuchniach z IKEA i mamy z nimi niemałe doświadczenie (co najmniej kilkadziesiąt wykonanych projektów w najróżniejszych scenariuszach), podjęliśmy się tego niełatwego zadania, na którym poległy inne biura. Zaoferowaliśmy pakiet konsultacji, podczas których odwiedziliśmy Klientkę, wykonaliśmy pomiary i przeanalizowaliśmy możliwości, a następnie zaproponowaliśmy kilka wariantów rozwiązania, a realizację jednego z nich powierzyliśmy zaufanemu montażyście.

Poniżej zdjęcia z wizji na miejscu oraz rekomendacje, które nasza Klientka wystawiła nam po współpracy:

Pani Magdo, bardzo dziękuję, w wolnej chwili zobaczyłam zestawienie- b. dokładnie Pani wszystko tam ujęła. Zaznaczyłam sobie elementy do dyskusji z montażystą. Dziękuje za namiar na P. Krzysztofa, jeszcze dziś w wolnej chwili postaram się zadzwonić.
Oczywiście, że będę Panią informować o wszystkim nawet zanim- kuchnia ujrzy efekt końcowy. I na koniec też jak najbardziej zapraszam na oględziny. Bardzo miło mi się z Panią współpracowało. Pani wiedza okazała się potrzebna, pomogła mi Pani przekombinować wiele rzeczy. Mało kto lubi się podejmować takich tematów. Bardzo się ciesze, że udało mi się Panią poznać. Takie okoliczności zdarzają się niezmiernie rzadko.
Jestem z Panią w kontakcie :)) Ola

Exit mobile version