Metamorfoza salonu oraz pokoju dziecięcego

Zauważyliśmy, że metamorfozy pomieszczeń cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Cieszy nas to niezmiernie, bo tego typu projekty mogą całkowicie odmienić styl mieszkania i sprawić, że będzie ono bardziej funkcjonalne, a jego mieszkańcy będą czuli tą pozytywną energię, którą tworzą ciepłe i przyjemne dla oka elementy wyposażenia wnętrz.

Poniżej przykładowa metamorfoza, wykonana w mieszkaniu Marty i Dawida. Zwrócili się Oni do nas z prośbą nadania charakteru dwóm wnętrzom:

  • ich salonowi, w którym już od przeprowadzki kilka lat temu brakowało kilku elementów wyposażenia, a przede wszystkim: klimatu, który byłby zgodny z duszą właścicieli.
  • pokojowi ich córeczki, Zuzi. To wnętrze należało zmienić w taki sposób, aby było bardziej odpowiednie dla 5-letniej damy, której świat przez ostatnie lata jakże się zmienił 🙂

Oto zdjęcia pomieszczeń wykonane podczas pierwszego spotkania:

SM_przed_1
SM_przed_5
SM_przed_6
SM_przed_3
SM_przed_4
SM_przed_7
previous arrow
next arrow

 

Ot – wnętrze jakich wiele, nad którym zdecydowanie można nieco popracować 😉

Poszczególne etapy projektu wyglądały następująco:

  • podczas pierwszego spotkania, wykonana została dokumentacja fotograficzna, pomieszczenia zostały zwymiarowane, a podczas rozmowy z właścicielami (i Zuzią :)) poznaliśmy ich oczekiwania i preferencje odnośnie użytych kolorów, elementów wyposażenia czy styli.
  • następnie, w zaciszu naszej pracowni, powstały rzuty 2D obu pomieszczeń z układem funkcjonalnym wnętrza (uwzględniającym rozmieszczenie mebli i innych elementów wyposażenia).
Rzut 2D Salon-wpis
Rzut 2D Pokój Zuzi-wpis
previous arrow
next arrow

 

  • kolejnym etapem były Moodboardy. To graficzne propozycje stylistyki wnętrza, do której dochodzimy na podstawie wcześniejszej rozmowy z klientem. Co ważne, to nie żadne wirtualne elementy znalezione w Internecie, ale realne propozycje przedmiotów, które później znajdą się na liście zakupowej!
Moodboard Salon-wpis
Moodboard Pokój Zuzi-wpis
previous arrow
next arrow
  • na koniec to, co najważniejsze: lista zakupowa, czyli szczegółowy spis wszystkich elementów wyposażenia, wraz z ceną oraz odnośnikiem do witryny www sklepu, który je oferuje. UWAGA – poniższe zdjęcie celowo jest nieczytelne – ma ono jedynie pokazać formę, w jakiej dostarczamy ten element projektu.

W czasie pracy nad poszczególnymi etapami byliśmy w ciągłym kontakcie z naszymi klientami i wspólnie weryfikowaliśmy zgodność realizacji względem ich oczekiwań. Nasze projekty muszą być spójne z ich wizją, a nie – jak to niestety często bywa – służyć zaspokajaniu naszych artystycznych apetytów 🙂 A przede wszystkim, ma być ciepło, przyjemnie, domowo… i tak, żeby spiął się zakładany przez klientów budżet!

Powyższa realizacja jeszcze nie doczekała się finału – teraz właściciele dbają o to, żeby zamówić poszczególne materiały i organizują niezbędne prace remontowe. Ale obiecali, że po wszystkim podzielą się z nami efektem końcowym, a wtedy na pewno zaktualizujemy ten wpis o przekazane zdjęcia.

Mamy nadzieję, że tym wpisem przybliżyliśmy Państwu proces powstawania typowego projektu metamorfozy wnętrz. W przypadku zainteresowania naszą ofertą, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem!